Wiele zawodów dość nieoczekiwanie weszło na listę zawodów zanikających. Zastanówmy się, czy taki fakt grozi również jednemu z najbardziej popularnych i dochodowych zawodów, jakim jest informatyk, który na chwilę obecną jest jednym z najbardziej uniwersalnych i pożądanych, w wielu sektorach i branżach.

Niezastąpiony informatyk?…

Informatyk jest niezastąpiony, takie są fakty. W dobie sztucznej inteligencji, zawód ten wydaje się być jeszcze bardziej potrzebny – ktoś w końcu musi nad nią na bieżąco czuwać i ją tworzyć, żeby nie wymknęła się spod kontroli. To trudne zadanie, z którym z dnia na dzień musi zmagać się każdy, kto pracuje nad tym złożonym zagadnieniem.

Warto zauważyć, że z czasem wspomniana wcześniej sztuczna inteligencja może sama nauczyć się kodować. Co prawda nie jest ona stworzona do bardziej złożonych, kreatywnych operacji, jednak z prostymi radzi sobie bardzo dobrze. Ciekawy jest sam proces jej powstawania, jednak czy informatycy i programiści mają na uwadze, że być może sami tworzą dla siebie konkurencję?

Dalszy rozwój tego procesu może być niezwykle złożony i ciekawy. Obserwując go na przestrzeni lat, wiele osób jest nim tak zaciekawionych, jak i przerażonych. Przyszłość wydaje się być również tyle interesująca, co dość niepokojąca.