Od nowego roku szkolnego rozpoczynam pracę jako nauczyciel informatyki w pobliskim zespole szkół i już nie mogę się doczekać kiedy skończą się wakacje i zacznie czas nauki. Do tej pory byłem jedynie na półrocznym stażu nauczycielskim, jednak praca w szkole z dzieciakami bardzo mi się spodobała. Może na innych przedmiotach jest gorzej, ale gdy uczy się informatyki praca z młodzieżą może być naprawdę przyjemna, informatyk Świdnica.

Dzięki pracy w zawodzie nauczyciela informatyki udało mi się połączyć moje dwie pasje, bez których nie mógłbym żyć. Z jednej strony od wczesnego dzieciństwa interesowały mnie komputery i wszystko co z nimi związane. Nic zatem dziwnego, że na studia wybrałem się właśnie na informatykę.

Z drugiej strony zawsze wyobrażałem sobie siebie jako nauczyciela. Uważam, że dzisiejsza młodzież (na którą tak bardzo się narzeka), jeśli dobrze pokierowana potrafi z siebie wykrzesać więcej, niż widzą to dorośli. Chciałbym zostać nauczycielem, który będzie dla uczniów nie tylko źródłem wiedzy i osobą oceniającą ich zasób informacji, ale również ich swoistym mentorem i przyjacielem.

Na swoich lekcjach mam zamiar być surowy, ale jednocześnie bardzo serdeczny i pomocny. Nie będę faworyzował uczniów, a cenił pomysłowość i inwencję. Takie mam plany na nadchodzący rok szkolny.