Zawód informatyka jest marzeniem wielu młodych ludzi, którzy planując swoją przyszłą karierę zawodową bardzo poważnie myślą o studiach informatycznych i zawodzie informatyka. Wiadomo, że w dzisiejszych czasach informatyka jest dziedziną, która bardzo prężnie się rozwija, a przez to generuje coraz to nowe miejsca pracy, nie tylko w największych miastach Polski, ale również w mniejszych miejscowościach i miasteczkach. Informatycy potrzebni są wszędzie – od ogromnych koncernów i międzynarodowych firm, po malutkie przedsiębiorstwa, które dopiero zaczynają raczkować na polskim rynku gospodarczym.

Komputery są niezbędnym elementem pracy każdej firmy i każdej osoby wykonującej pracę biurową. Jednocześnie nie każdy posiada odpowiednią wiedzę i umiejętności do tego, by zajmować się ewentualną naprawą sprzętu komputerowego, instalacją oprogramowania i innymi informatycznymi sprawami. Co więcej – wcale tego nie musi robić, bo żaden pracodawca nie wymaga od swoich pracowników biurowych, by byli specjalistami w dziedzinie informatyki. Sprawami informatycznymi w firmie zajmuje się informatyk, informatyk Będzin, i to jego zadaniem jest robić wszystko, by sprzęt komputerowy działał bez zarzutu.

Jak widać, informatyk potrzebny jest wszędzie, a pracę w tym zawodzie dostać jest bardzo łatwo, o ile oczywiście ukończy się odpowiednie studia. Czasy, gdy informatykami zostawały osoby bez wykształcenia informatycznego już dawno minęły. Teraz pracodawcy stawiają na ludzi zdolnych, wykształconych i potrafiących poradzić sobie z każdym problemem.