Tytuł nieco liryczno-artystyczny, ale w sumie zawód jak najbardziej zasługuje na miano artystycznego. Mowa oczywiście o Grafiku Komputerowym. Kto się sprawdzi w tej profesji?

Osoba posiadająca zmysł artystyczny, zdolności plastyczne, wyczucie estetyki i gustu. Do tego kreatywna, mająca smykałkę do tworzenia, z dobrze rozwiniętą wyobraźnią oraz innowacyjnym podejściem do sztuki. Oczywiście same umiejętności artystyczne nie wystarczą, do tego wszystkiego potrzebna jest określona wiedza i znajomość programów graficznych. Dobrze jest także znać aktualne trendy i nowinki techniczne.

Dlaczego więc nie wykorzystać własnych pasji i zdolności w celach zarobkowych? Oczywiście, że warto! Pracy dla grafików komputerowych jest bardzo dużo – od tworzenia oprawy graficznej do stron internetowych, poprzez różnego rodzaju reklamy graficzne, aż po tworzenie katalogów, ulotek itp. przeznaczonych do druku.

Wszechstronność zleceń pozwala uniknąć rutyny. Praca najczęściej ma charakter tzw. freelancera, więc swoje zawodowe zadania można wykonywać o dowolnej porze dnia i nocy i nie martwić się o nastroje szefa. Oprócz własnej kreatywności i wyobraźni, inspiracji można szukać także w gotowych szablonach, których w sieci jest bardzo dużo. Niektóre z nich darmowe, inne płatne, z różnym stopniem możliwości wykorzystania i przerabiania.