Praca w branży IT jest jedną z najlepiej opłacanych, ale i najtrudniejszych na rynku. Wiąże się z ciągłą nauką na temat tworzenia nowych programów, rozwiązywania problemów, tworzeniem aktualizacji oraz nadążaniem za postępem technologicznym, który jest w ostatnim czasie bardzo dynamiczny. Nad czym więc pracuje informatyk?
Liczby, procesory i programy
Nie sposób odmówić informatykom umysłów ścisłych, jednak trzeba mieć wszechstronne zdolności, aby móc kompleksowo pracować nad danym zagadnieniem. Nie tylko umiejętności techniczne i analityczne decydują o sukcesie przedsięwzięcia. Przydają się również zdolności humanistyczne oraz pozwalające na dostrzeganie szerszego spektrum, niż jest to wymagane na pierwszy rzut oka. Czasem przyczyna danej nieprawidłowości może być bardzo zaskakująca, a to wymaga umiejętności szybkiego reagowania oraz znalezienia zależności przyczynowo – skutkowej, która z kolei bywa zupełnie abstrakcyjna.
Nic więc dziwnego, że informatycy są wciąż potrzebni oraz coraz lepiej opłacani. Za tak ogromny wysiłek umysłowy oraz konieczność ciągłego uczenia się, warto płacić wysoką cenę. To zdecydowanie zawód przyszłości.