praca dla informatykaWokół pracy informatyka, narosło mnóstwo mitów- począwszy od samego kierunku studiów, skończywszy na późniejszych zarobkach. To prawda, że pracodawcy wręcz dwoją się i troją, aby pozyskać wartościowego pracownika. Nie znaczy to jednak, że informatyk pracuje mniej niż inni. Na pewno pracuje nieco inaczej.

Nie tylko fabryki, maszyny i programowanie

Informatyk nie tylko programuje. Zdarza się tworzenie robotów, które mają za zadanie pracować za lekarzy, wykonując wręcz karkołomne zabiegi z niesłychaną precyzją. Poza tym przy tworzeniu nowych urządzeń, mających w niedalekiej przyszłości zostać dopuszczonym do użytku masowego, należy dokonać testów, które pozwolą im pracować jak najbardziej wydajnie.

Praca informatyka coraz częściej jest pracą zdalną, co stanowi obecnie jedno z głównych wymagań specjalistów na tym stanowisku. Poza tym czasem wiąże się z relokacją lub podróżowaniem po całym świecie, np. jako tester systemów lub programów. Warto więc zainteresować się branżą IT nie tylko ze względu na możliwość wysokich zarobków, ale również na dodatki, nie mierzone w pieniądzach. Należy również pamiętać o prestiżu zawodu, który wzrasta dość systematycznie, czyniąc informatyków i programistów wyjątkowo cenionymi osobistościami na rynku pracy.