zarobkiPrzywykliśmy do myślenia, że branża IT to z pewnością milionowe kontrakty i możliwość kupienia mieszkania za gotówkę po roku pracy w zawodzie. Niestety, nie wszędzie sytuacja wygląda na tyle kolorowo. Zdarzają się jednak miejsca, gdzie pracownicy branży IT osiągają wymarzone przez niektórych zarobki.

Duże pieniądze, duże możliwości

Porównywalne zarobki do naszych rodzimych informatyków, na terenie swoich krajów osiągają Węgrzy i  Portugalczycy. Jeśli naszym celem są nieco większe zarobki, powinniśmy podszkolić język fiński i właśnie tam udać się w poszukiwaniu wymarzonej pracy. Pobory tamtejszych informatyków, sięgają niemal dwa razy większych kwot, niż te oferowane nam na miejscu.

Istnieje też opcja zdalnej pracy dla zagranicznych firm, które coraz częściej decydują się na taką formę zatrudnienia. To coraz powszechniejsza praktyka, a sam system home office jest wyjątkowo przyjazny dla pracowników, bo nie wymaga dojazdów do pracy ani zaniedbywania obowiązków rodzinnych. Pracodawca również osiąga wówczas pewne korzyści – oszczędza powierzchnię biurową i ma zaangażowanych, zadowolonych ze swojej pracy pracowników.