praca informatykaWielu informatyków pnie się po szczeblach kariery, tworząc nowe programy, udoskonalając te już istniejące oraz pomagając w konstruowaniu sprzętu dla użytkowników na całym świecie. Często osoby, które wybrały karierę naukowa jako informatycy, mają również częsty kontakt ze studentami, prowadząc z nimi zajęcia lub seminaria.

Odkrywanie i przekazywanie wiedzy

Część uczelni umożliwia informatykom prowadzenie nie tylko zajęć, ale również udostępnia im przestrzeń oraz najnowsze programy, aby mogli jak najpełniej realizować swoje zadania. To tym bardziej miłe, że wiele osób w warunkach domowych nie miałaby możliwości przeprowadzić wielu rodzajów symulacji.

Często pracownik naukowy zajmujący się informatyką gromadzi wokół siebie innych młodych ludzi z ogromną pasją. Gdy w grę wchodzi prowadzenie seminarium (licencjackiego, czy magisterskiego) takie osoby we współpracy ze swoimi studentami interesujące projekty, działając często na zasadzie fuzji. W takim przypadku daje ona ogrom korzyści obu stronom, które skutecznie promują nawzajem swoją wiedzę i umiejętności.