Wraz z rozwojem technologii, praca informatyka zmienia swoją formę. Chodzi o to, że coraz częściej zadania na tym stanowisku znacznie wykraczają poza posługiwanie się kodami oraz tworzeniem spójnych systemów, a coraz częściej polegają również na obróbce zdjęć oraz tworzeniu prostych tekstów. Nie da się ukryć, że niektóre firmy celowo oszczędzają na zatrudnianiu kilku pracowników, poszukując osób o uniwersalnych zdolnościach.

Człowiek od wszystkiego

Niektórzy pracodawcy poszukują człowieka „od wszystkiego”. Nie ma osób, które każde ze swoich zadań w pracy wykonują tak samo dobrze, tak samo je lubią i poświęcają im tak dużo czasu i zaangażowania. Tymczasem przepracowany informatyk to coraz częstsze zjawisko. Co prawda rynek copywriterów i grafików coraz prężniej się rozwija, jednak wciąż informatycy uskarżają się na multi tasking na swoim stanowisku.

Wiele wymiarów pracy przeniosło się na grunt Internetu. Pozwala to zaoszczędzić duże pieniądze przez pracodawców, które musieliby oni wydać na wynajem pomieszczeń biurowych. Mimo to, wciąż istnieje problem związany z właściwym rozdzielaniem zadań, które byłoby bardziej sprawiedliwe. Na szczęście część firm woli zatrudniać informatyków i copywriterów na osobnych stanowiskach, najczęściej zdalnie.