Zarobki w informatyce

3

Wiele słyszy się o tym, ile informatycy zarabiają za wykonywanie swoich codziennych obowiązków. Zawód informatyka, jest zgodnie z większością badań i analiz, jednym z najbardziej opłacalnych i najbardziej rozchwytywanych zawodów nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez Forbes, informatyk znajduje się w dziesiątce najlepszych zawodów 2013 roku. Jak wskazuje analiza, masowe zapotrzebowanie na informatyków, w tym programistów, jest stałym trendem wynikającym z rozwoju innowacyjności umożliwiającej usprawnienie procesów i optymalizację kosztów.

Jako, że zawód informatyka jest bardzo popularny i rozwojowy, jego przedstawiciele mogą liczyć na wysokie wynagrodzenie, świetne warunki pracy i bogaty pakiet dodatkowych świadczeń socjalnych. Informatycy, w zależności od tego kim są, gdzie pracują i jakimi dotychczasowymi osiągnięciami mogą się pochwalić, zarabiają od 3000 do nawet 15 tysięcy złotych netto. Rozbieżność jest ogromna, jednak dobrze odwzorowuje różnice między poszczególnymi informatykami. Nie możemy przecież zagwarantować takiej samej pensji informatykowi, który dopiero co ukończył studia i nie ma żadnego doświadczenia zawodowego, jak informatykowi, który w zawodzie przepracował już ponad 20 lat i wie o nim niemal wszystko, informatyk Olsztyn.

Informatycy dopiero rozpoczynający pracę w zawodzie nie powinni zrażać się niskim wynagrodzeniem – z każdym kolejnym rokiem pracy i kolejnymi zdobytymi kwalifikacjami informatyk będzie się przybliżał do kolejnych podwyżek i awansów.

  PKO Bank Polski

  mazowieckie / Warszawa

  25-10-2022

  Staż Data Science w Zespole Analiz i Pomiaru Ryzyka Kredytów Konsumpcyjnych

  Departament Ryzyka Kredytowego Klientów Indywidualnych

  Miejska Energetyka Cieplna Piła Sp. z o.o.

  wielkopolskie / Piła

  25-10-2022

  Specjalista ds. Bezpieczeństwa Informacji

  Termin rozpoczęcia pracy – listopad/grudzień 2022 r. Zakres czynności: tworzenie, aktualizacja dokumentacji dotyczącej bezpieczeństwa informacji, prowadzenie audytów bezpieczeństwa danych i koordynacja audytów technicznych, współpraca z...

  IT CONNECT Sp. z o.o.

  mazowieckie / Warszawa

  25-10-2022

  Młodszy Specjalista IT

  Realizacja zadań związanych z budową, rozwojem i utrzymaniem usług w technologii Opensource Udział w projektach technologicznych rozwoju usług w obszarze Opensource Wykonywanie analiz, tworzenie koncepcji rozwoju usług Opracowywanie procedur...

Więcej ofert pracy