Specjalista ds. Modelowania i Analiz

SALTUS Ubezpieczenia

poszukuje osoby na stanowisko

Miejsce pracy: Sopot
Nr ref.: SMIA/TUW/02/2022
Zadania na stanowisku:
  • współpraca przy budowaniu modelu przepływów finansowych wynikających z zawartych umów ubezpieczenia, parametryzacja modelu, analiza adekwatności i wrażliwości modelu na przyjmowane założenia,
  • naliczanie i walidacja wartości rezerw techniczno-ubezpieczeniowych zgodnie z wytyczonymi metodami,
  • wykonywanie projekcji przepływów dla potrzeb planowania oraz procesu ORSA,
  • współpraca przy naliczaniu kapitałowych wymogów wypłacalności,
  • wykonywanie statystyk oraz analiz biznesowych w oparciu o dane znajdujące się w bazach danych /Oracle, MS SQL/,
  • współpraca w zakresie przygotowania sprawozdań finansowych dla Komisji Nadzoru Finansowego,
  • współpraca z funkcją zarządzania ryzykiem w procesie ORSA,
  • opracowywanie dokumentacji technicznej i ubezpieczeniowej.
Od kandydatów oczekujemy:
  • wykształcenia wyższego o profilu ścisłym,
  • biegłej znajomości Excel’a,
  • umiejętności tworzenia raportów i zestawień z wykorzystaniem różnych źródeł danych,
  • znajomości SQL’a umożliwiającej swobodne korzystanie z baz danych /Oracle, MS SQL/,
  • zdolności do dostrzegania złożoności zagadnień oraz zależności między nimi,
  • znajomości języka angielskiego, umożliwiającej korzystanie z dokumentacji technicznej.
Dodatkowym atutem kandydatów będzie:
  • doświadczenie na stanowisku analitycznym,
  • doświadczenie w branży ubezpieczeniowej lub finansowej,
  • umiejętność programowania VBA,
  • znajomość innych języków programowania,
  • zdany przynajmniej jeden egzamin aktuarialny.
Oferujemy:
  • umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin,
  • współpracę i opiekę merytoryczną w doświadczonym zespole z wieloletnim stażem,
  • szkolenia rozwojowe i dokształcające,

dodatki dla pracowników:

  • dofinansowanie urlopu,
  • ubezpieczenie zdrowotne;
  • ubezpieczenie na życie;
  • dostęp do programu Multisport,
  • Pracowniczy Program Emerytalny,
  • świąteczne bonusy,
  • możliwość dołączenia do grupy sportowej, starty w imprezach charytatywnych,
  • dobrą lokalizację biura, blisko centrum Sopotu, dworca SKM i morza,
  • możliwość rozpoczynania pracy między 7:00 a 9:00,
  • praca w systemie hybrydowym.
Decydując się na udział w procesie rekrutacyjnym związanym z powyższym ogłoszeniem o pracę, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zawartych w dokumentach aplikacyjnych. Dane te będą przetwarzane przez SALTUS Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych oraz SALTUS Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Spółka Akcyjna z siedzibą w Sopocie: ul. Władysława IV 22, 81-743 Sopot, jako administratora(ów) w celu przeprowadzenia procesu rekrutacyjnego.

Podstawą przetwarzania danych osobowych w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji jest art. 22 1 kodeksu pracy w związku z art. 6 ust. 1 lit. a) i b) RODO * . W związku z udziałem w procesie rekrutacyjnym dane osobowe będą przechowywane przez nas po jego zakończeniu przez okres 3 miesięcy.

Podanie danych w zakresie wskazanym w art. 22 1 §1 kodeksu pracy jest warunkiem udziału w procesie rekrutacyjnym, a ich niepodanie może uniemożliwić prawidłowe jego przeprowadzenie. Podanie danych osobowych wykraczających poza ten zakres, w tym wizerunku pozostaje całkowicie dobrowolne.

Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione podmiotom, którym administrator(rzy) zlecił(li) czynności w zakresie przeprowadzenia działań rekrutacyjnych, przechowywania dokumentacji lub utrzymania systemów informatycznych.

We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem Twoich danych osobowych możesz kontaktować się z wyznaczonym inspektorem ochrony danych drogą elektroniczną pisząc na adres iod@saltus.pl lub telefonicznie pod numerem 801 888 666.

W związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługują Tobie prawa:
1. cofnięcia w dowolnym czasie uprzednio wyrażonej zgody na przetwarzanie danych osobowych,
2. dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania lub uzupełnienia,
3. usunięcia danych osobowych na zasadach opisanych w art. 17 RODO,
4. ograniczenia przetwarzania danych osobowych na zasadach opisanych w art. 18 RODO,
5. przenoszenia danych osobowych na zasadach opisanych w art. 20 RODO,
6. sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora na zasadach opisanych w art. 21 RODO,
7. interwencji u administratora lub wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
*rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

    ISS Facility Services Sp. z o.o.

    mazowieckie / Warszawa

    21-05-2022

    Help Desk Agent ze znajomością j. chińskiego

    Job description: Receiving reports from employees about failures and technical faults in the office Registration of notifications and monitoring their status Providing employees with information on the status of notifications and implementation stages...

    LUX MED Sp. z o.o.

    mazowieckie / Warszawa, ul. Iłżecka 24f

    21-05-2022

    Koordynator / Koordynatorka Działu Raportów i Analiz w Contact Center

    Praca w wewnętrznym Contact Center Grupy LUX MED przy ulicy Iłżeckiej 24f w Warszawie. Nasze oczekiwania: wykształcenie wyższe lub w trakcie studiów (preferowane kierunki: informatyka, matematyka lub pokrewne); doświadczenie w zarządzaniu...

    Fujitsu Technology Solutions Sp. z o.o.

    wielkopolskie /

    21-05-2022

    Service Process Leader for Service Request & Catalogue Mgt with German

    Process Management Ensuring the process is executed appropriately at each described step Ensuring the appropriate inputs/outputs are being produced Delivery of the process related trainings Ensuring process awareness in the Team, Business Units and other...