perspektywyZawody związane z branżą IT wciąż znajdują się w ścisłej czołówce spośród najchętniej podejmowanych zatrudnień. Nie jest to bez znaczenia dla osób poszukujących zawodu z przyszłością, który gwarantowałby im przyzwoite zarobki.

Gdzie mogą potrzebować informatyków

Praca dla informatyków już za kilka lat może się wiązać z możliwością zatrudnienia w dość nietypowych miejscach. Obecnie np. szpitale współpracują z zewnętrznymi firmami, które tworzą ich systemy informatyczne. Natomiast za jakiś czas komputeryzacja sięgnie zapewne tak daleko, że informatyk może pracować na kilka zamian w danym miejscu, a i tak czasem musieć odłożyć prace na kolejny dzień.

Informatyk może za kilka lat mieć stałą posadę w każdym oddziale pocztowym, szkole ( nie tylko jako nauczyciel przedmiotu), wcześniej wspomnianym szpitalu i przychodni. Nasuwa to kolejne pytanie – na ile zautomatyzowana zostanie praca osób, które dziś obsługują nas przy okienkach. Czy wpłynie to na usprawnienie usług? Okaże się niebawem. Jak na razie firmy informatyczne dostają coraz częstsze wezwania do coraz bardziej skomplikowanych usterek.