praca na uczelniWobec informatyków pracujących ze studentami, wymagania są nieco większe niż wobec osób pracujących np. w gimnazjum. Zwykle studenci mają dość dużą wiedzę na temat obsługi komputera, potrzebują tylko jej usystematyzowania lub pomocy w obsłudze nieco bardziej skomplikowanych edytorów tekstu lub programów do obróbki zdjęć oraz typowo graficznych.

Niezbędna wiedza do pracy

Informatyka na studiach zwykle odbywa się w dość małych grupach,  a zajęcia trwają około godziny. W tym czasie zostaje przekazana studentom konkretna wiedza związana z ich kierunkiem studiów, która z pewnością przyda im się w wykonywaniu przyszłych zadań zawodowych. Na zajęciach zwykle jest również czas na dyskusje oraz wymianę ciekawostek na tematy związane z Internetem oraz prowadzeniem działań w social mediach.

Często dopiero na studiach młodzi ludzie dowiadują się, jak w pełni można korzystać ze zdobyczy Internetu. Praktyczne są również ćwiczenia związane z obsługą programów przydatnych do zliczania wyników ankiet niezbędnych do prac magisterskich czy licencjackich. Zwykle to ten typ wiedzy studenci wykorzystują najszybciej i okazuje się być to jeden z elementów materiału, który najtrudniej przyswoić. Warto więc poświęcić mu nieco więcej czasu.