W 2018 roku dojdzie do znacznego rozwoju branży IT, która w ostatnich latach cechuje się dość dużą dynamiką. Informatycy zarabiają coraz więcej, dzięki czemu ma miejsce coraz większe zainteresowanie grupą zawodów związanych z tą interesującą branżą.

Nowe technologie i języki oprogramowania

W 2018 roku, ma pojawić się język Kotlin. Jest w pełni kompatybilny z Javą i zawiera to, czego aktualnie Javie brakuje. Cała masa „syntatic sugar”, być może dość szybko sprawi, ze zagości na rynku na dobre. Oprócz tego dojdzie do wprowadzenia nowej wersji Pythona 3. Ma on wnieść poprawki w modułach security oraz liczne usprawnienia wewnętrzne.

Na rynku Europejskim brakuje nawet 500 tysięcy informatyków. W Polsce ich liczba wciąż nie jest wystarczająca, jednak zarobki za granicą kuszą  znacznie bardziej młode osoby po studiach, które chcą stosunkowo szybko się usamodzielnić. Wykwalifikowani specjaliści programujący w wymienionych w artykule językach, mają szanse na najwyższe zarobki w 2018 roku. Warto wybrać któryś z nich jako swój flagowy, aby spróbować swoich sił jako programista.