praca w szkoleInformatyk w szkole zwykle uczy młodych ludzi i dzieci podstaw obsługi komputera oraz bezpiecznego surfowania po Internecie. Coraz częściej jego praca poszerzana jest o uczenie młodzieży konstruowania kreatywnego CV lub obsługi podstawowych i popularnych programów graficznych.

Nie tylko informatyka

Często informatyk, który prowadzi lekcje, jest również specjalistą w swojej dziedzinie, który opiekuje się systemem w całej szkole. To dość trudne, ponieważ czasem w razie awarii należy znaleźć młodzieży zajęcie, które ją zainteresuje, a zarazem poszerzy zakres wiedzy teoretycznej z informatyki. Kreatywny nauczyciel nie będzie miał z tym dużych problemów. Właśnie kreatywność jest główną domeną tego typu pracy.

Często wymaga się od nauczycieli informatyki prowadzenia zajęć technicznych. Zdarzają się osoby, które oba przedmioty prowadzą w bardzo ciekawy sposób, który zachęca młodzież do samodzielnego zgłębiania wiedzy. Często niestety są to jednak osoby, które przynajmniej jeden z przedmiotów traktują nieco po macoszemu. Wówczas dzieci i młodzież nie wspominają danej lekcji zbyt miło.