Branża IT rozwija się w błyskawicznym tempie, a zapotrzebowanie na programistów wciąż rośnie. I to nie tylko w branży stricte informatycznej. Specjaliści kodowania są potrzebni niemal w każdej dziedzinie nauki i biznesu. Komputeryzacja zawładnęła niemalże całym światem i coraz bardziej daje się ją odczuć w codziennym życiu.

Stanowisko programisty jest jednym z najbardziej opłacalnych zawodów. Nie dość, że praca przy programowaniu stwarza możliwość zarobków na bardzo przyzwoitym poziomie, to w dodatku daje realne perspektywy rozwoju. A możliwości zatrudnienia jest naprawdę dużo. Dodatkowo, pracę można pogodzić z zamiłowaniem np. do motoryzacji, nowatorskich technologii, czy medycyny. Poza tym praca przy programowaniu nie stawia żadnych barier terytorialnych. Z powodzeniem można pracować dla zleceniodawcy z drugiego końca Polski, albo nawet z zagranicy. Ofert jest naprawdę dużo i można wybierać wśród nich, jak w przysłowiowych ulęgałkach.

Jeśli kogoś zniechęcają sztywne godziny pracy i programowanie z biurowego pokoju wśród innych współpracowników, zawsze istnieje możliwość pracy jako freelancer. Z domowego zacisza, w wygodnym fotelu, bez rozpraszającego czynnika w postaci kolegów i koleżanek, w najbardziej dla siebie optymalnych godzinach pracy.