programista pythonPraca informatyka w dzisiejszych czasach coraz częściej zazębia się z programowaniem. To dobry znak, ponieważ świadczy to o dość dużym rozwoju technologii oraz dużym zapotrzebowaniu na twórcze osoby z umysłami ścisłymi. Często pierwszą pracę w charakterze programisty w danym języku można rozpocząć już w trakcie trwania studiów.

Programista Python – zadania

Informatyk – programista Python zwykle pracuje zdalnie. Coraz częściej zdarza się, że zagraniczne firmy korzystają z naszego potencjału intelektualnego i to naszym informatykom zlecają wykonywanie licznych zadań na swoich platformach. Wiąże się to z bardzo wysokimi zarobkami, ale jednocześnie z równie odpowiedzialną pracą. Bywa również, że następuje „customizacja” produktu i informatyk staje się osobą, która zostaje wydelegowana do kontaktów z klientami. Części osób bardzo się to podoba, pozostała część nie jest zbyt zadowolona, ponieważ woli pracować w języku Python i nie mieć zbyt wiele wspólnego z klientami firmy.

Język Python wymaga znacznie więcej czasu, jeśli chodzi o jego naukę oraz późniejsze kodowanie. Praca na platformach opierających się na tym języku jest jednak bardzo dobrze opłacana i to właśnie ten język cieszy się dużą popularnością zarówno wśród początkujących informatyków, jak i tych z nieco większym stażem, którzy chcą zmienić pracę na lepiej płatną w porównaniu do dotychczasowej.