praca informatykaJeśli wydaje Ci się, że praca informatyka skupia się wokół jednej przestrzeni biurowej, jesteś w dużym błędzie. Obecnie zwykle odbywa się ona zdalnie, z dowolnego miejsca na świecie. Nawet jeśli czasem informatyk musi spędzić kilka godzin roboczych w głównej siedzibie firmy, to często jego praca koncentruje się na wyjazdach do klientów lub spotkaniach w różnych miejscach, niekoniecznie kojarzących się powszechnie z pracą.

Stereotypy na temat pracy informatyka

Praca informatyka to typowo umysłowe zajęcie, jednak wymagające często sporej dawki kreatywności. Wiele firm wychodzi z założenia, że w niestandardowej przestrzeni biurowej, ludzie łatwiej wpadają na niesztampowe pomysły. Nie jest to stwierdzenie pozbawione sensu, zwłaszcza, że nasz mózg napotykając nieco inną niż zazwyczaj organizację przestrzeni, zaczyna zupełnie inaczej pracować.

Nikogo nie dziwi już biuro urządzone w systemie open space, gdzie ludzie pracują siedząc w wygodnych fotelach, z talerzem świeżych owoców w pobliżu. Rozpoczynając pracę w charakterze informatyka, warto liczyć się z opcją takiej przestrzeni biurowej. Po wstępnym przyzwyczajeniu się do nowej sytuacji, bez trudu przyjdzie nam skupianie się, a praca zacznie kojarzyć się z przyjemnością.