Szansa na pracę jako informatyk

Szansa na pracę jako informatyk

W zależności od tego kim jest dany informatyk, jaką szkołę skończył i jakie posiada umiejętności i kwalifikacje, jego szanse na znalezienie zatrudnienia przedstawiają się różnorodnie. Dużym atutem w zawodzie informatyka jest jednak fakt, że to stanowisko pracy uznawane jest za posadę przyszłości, co objawia się bardzo chłonnym rynkiem pracy i wieloma nowymi ofertami zatrudnienia. Perspektywy znalezienia pracy w zawodzie informatyka są bardzo duże, informatyk Radom, i większe niż w innych zawodach. Informatycy mają szansę znaleźć zatrudnienie nie tylko w firmach informatycznych, ale i w wielu innych przedsiębiorstwach przemysłowych i handlowych. Informatyk może pracować jako:

 1. analityk systemów komputerowych czyli pracownik zajmujący się branżą informatyczno-handlową. Od analityka wymaga się znajomości systemów operacyjnych i sprzętu komputerowego pod względem ich wydajności pracy i dostępności na rynku.
 2. inżynier budowy systemów komputerowych – pracę w tym zawodzie mogą otrzymać informatycy, którzy skończyli uczelnię politechniczną i znają się na architekturze systemów, standardów i oprogramowania systemowego. W tym zawodzie informatyk nadzoruje, projektuje i konstruuje systemy oraz tworzy oprogramowanie.
 3. programista czyli w zawodzie wymagającym specjalizacje w obrębie jednego lub kilku języków programowania.
 4. administrator sieci komputerowych, który powinien posiadać praktyczną o teoretyczną wiedzę o lokalnych sieciach i Internecie.

  PKO Bank Polski

  mazowieckie / Warszawa

  25-10-2022

  Staż Data Science w Zespole Analiz i Pomiaru Ryzyka Kredytów Konsumpcyjnych

  Departament Ryzyka Kredytowego Klientów Indywidualnych

  Miejska Energetyka Cieplna Piła Sp. z o.o.

  wielkopolskie / Piła

  25-10-2022

  Specjalista ds. Bezpieczeństwa Informacji

  Termin rozpoczęcia pracy – listopad/grudzień 2022 r. Zakres czynności: tworzenie, aktualizacja dokumentacji dotyczącej bezpieczeństwa informacji, prowadzenie audytów bezpieczeństwa danych i koordynacja audytów technicznych, współpraca z...

  IT CONNECT Sp. z o.o.

  mazowieckie / Warszawa

  25-10-2022

  Młodszy Specjalista IT

  Realizacja zadań związanych z budową, rozwojem i utrzymaniem usług w technologii Opensource Udział w projektach technologicznych rozwoju usług w obszarze Opensource Wykonywanie analiz, tworzenie koncepcji rozwoju usług Opracowywanie procedur...

Więcej ofert pracy