Jako wykształcony informatyk z długoletnim doświadczeniem zawodowym uważam, że lepszą opcją na wykonywanie codziennych obowiązków jest praca na zasadzie outsourcingu związana z nawiązaniem współpracy z kilkoma dużymi firmami. Swego czasu pracowałem jako zwykły informatyk zatrudniony w rybnickiej firmie informatycznej, jednak po pewnym czasie taka forma zatrudnienia przestała mi odpowiadać. Nie chciałem całymi dniami przesiadywać w jednym miejscu i zajmować się w kółko tymi samymi sprawami tej samej firmy. Chciałem robić różne rzeczy, współpracować z różnymi zleceniodawcami i rozwijać swoją informatyczną wiedzę. Po paru długich latach siedzenia w tej samej firmie podjąłem ważną i trudną decyzję o odejściu i spróbowaniu czegoś innego.

Teraz, z perspektywy czasu widzę, że moja decyzja była najlepsza, jaką w tamtym momencie mogłem podjąć, informatyk Rybnik. Jako informatyk zatrudniony przez pięć różnych przedsiębiorstw, codziennie swoje obowiązki wykonuję w innym biurze, w innej firmie. W poniedziałki jeżdżę do jednej instytucji, we wtorki do drugiej i tak dalej. Jeśli coś gdzieś nagle przestanie funkcjonować jak należy, mam możliwość dostania się do systemów działających w moich firmach za pomocą własnego komputera i naprawy tego, co działa nie tak, jak powinno. Dopiero gdy sytuacja jest naprawdę skomplikowana, albo zmieniam godziny urzędowania w poszczególnych firmach albo pracuję po godzinach. Na szczęście takie sytuacje nie zdarzają się w mojej pracy zbyt często, a ja nie muszę kombinować.

Dodatkowym atutem mojej nowej pracy jest to, że zarabiam dwa razy więcej niż poprzednio. W końcu mogę sobie pozwolić na prawie wszystkie zachcianki!