Wymagania na stanowisko informatyka

2

Osoba zainteresowana podjęciem pracy jako informatyk, aby zostać zakwalifikowaną na rozmowę kwalifikacyjną i bezpośrednie spotkanie z pracodawcą, powinna posiadać szereg cech, umiejętności i kwalifikacji, których obecności wymaga większość osób organizujących rekrutację.

Informatyk to zawód związany z dogłębną wiedzą o zasadach działania komputerów, zdobytą podczas studiów wyższych na kierunku informatyki lub pokrewnych. W związku z tym, kandydaci na stanowisko informatyka, informatyk Łódź, powinni posiadać wykształcenie wyższe informatyczne. Informatyk może również posiadać ścisłą specjalizację w systemach komputerowych, inżynierii systemów i oprogramowania, inżynierii oprogramowania systemów sieciowych, bazach danych i inteligentnych systemach informacyjnych, informatyce stosowanej, systemach informatycznych, systemach informacyjnych zarządzania lub systemach i sieciach komputerowych.

Ponadto, każdy kandydat na stanowisko informatyka musi posługiwać się językiem angielskim w stopniu przynajmniej dobrym, jako, że język angielski jest językiem rządzącym komputerowym i informatycznym światem. Mile widziane jest doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku, czyli praktyczna znajomość systemów operacyjnych i serwisów aplikacyjnych. Wśród cech osobowościowych najważniejsze są: umiejętność analitycznego myślenia, zdolność do pracy pod presją czasu, umiejętność pracy w zespole, kreatywność, dyspozycyjność, zdolność do szybkiego uczenia się i zorientowanie na cel.

  Powiatowy Urząd Pracy w Piszu

  warmińsko-mazurskie / Pisz

  04-07-2022

  Technik informatyk

  wg programu stażu Wymagania konieczne: Wykształcenie: średnie ogólnokształcące Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

  Powiatowy Urząd Pracy w Starogardzie Gdańskim

  pomorskie / Starogard Gdański

  04-07-2022

  Technik informatyk

  naprawa sprzętu komputerowego, urządzeń elektrycznych, przygotowywanie stanowiska pracy, wgrywanie systemów i aplikacji na komputery i serwery. Składanie szaf serwerowych, przygotowywanie urządzeń, Wymagania konieczne: Wykształcenie: średnie...

  Powiatowy Urząd Pracy w Przeworsku

  podkarpackie / Przeworsk

  04-07-2022

  Technik informatyk

  Wykonywanie prac na stanowisku technik informatyk Wymagania konieczne: Wykształcenie: średnie ogólnokształcące

Więcej ofert pracy