Ajajaj, nie wiem już co robić z tą moją Magdą, która za każdym razem, gdy na naszym wspólnym koncie znajdzie się moja najświeższa wypłata, od razu rzuca wszystkie domowe zajęcia w kąt i rusza na miasto w poszukiwaniu najnowszych kolekcji ubrań. Włocławek nie jest wielkim miastem, ale na jego terenie znajduje się jedno centrum handlowe – Wzorcownia, którego moja żona jest ogromną fanką, o ile można być fanką sklepów i ogromnego budynku, w którym znajdują się liczne butiki.

Nigdy nie mówię żonie kiedy moja wypłata ma wpłynąć na konto, jednak ona dokładnie wie, że na początku każdego miesiąca musi zwiększyć swoją czujność i zacząć regularnie kontrolować ilość środków na koncie. Gdy tylko zauważy, że saldo zwiększyło się o moją comiesięczną należność, nie liczy się nic innego, jak tylko natychmiastowe wyjście na zakupy.

Mógłbym się wściekać na rozrzutność mojej żony, jednak prawda jest taka, że choćbym bardzo chciał denerwować się na jej lekką rękę do wydawania pieniędzy, to po prostu nie mogę tego zrobić. Jako informatyk Włocławek spędzam długie godziny przed komputerem i nawet gdy już znajdę się w domu, często zaniedbuję rodzinę i rodzinne obowiązki tylko po to, by zająć się komputerem i informatyką. Pozwalanie żonie na wydawanie zarobionych przeze mnie pieniędzy jest sposobem na jej ugłaskanie i zrekompensowanie braku męża w najważniejszych życiowych momentach. Mam wyrzuty sumienia, że za mało czasu poświęcam swojej żonie, dlatego przymykam oko na jej regularne zakupowe eskapady.