Och, jak się cieszę, że jeszcze tylko jutro i czeka mnie trochę wolnego związanego ze świętami Bożego Narodzenia! W tym roku i tak nie będę miał tak długiego urlopu, jak bym chciał, ale nie jest źle. Pani minister wszystkim nauczycielom zrobiła prezent w tym roku i skróciła nasze wolne. Z jednej strony rozumiem jej decyzję, bo świetlice powinny być otwarte zawsze, ale z drugiej smutno mi, że w poniedziałek po Świętach będę musiał iść do szkoły i zająć się dzieciakami, informatyk Leszno.

Nasza szkoła w ramach świątecznej opieki nad uczniami zorganizowała im szereg różnych zajęć. Ja, jako informatyk, poprowadzę kółko informatyczne, na którym będziemy uczyli się podstaw projektowania graficznego. Programowanie jest dla dzieciaków zbyt trudne, a taka obróbka graficzna każdemu może się przydać.

Jutro w naszej szkole nie ma lekcji, wszystkie zostały odwołane, a w ramach zajęć odbywają się Wigilijki klasowe i zawody sportowe. W ramach mojego przedmiotu zorganizowałem zawody w szybkości pisania na klawiaturze. Parę dzieciaków zgłosiło swój udział i oczekuje ciekawych nagród. Jestem zadowolony, że szkoła, w której uczę, ma dobre podejście do uczniów i stara się im jakoś zorganizować czas. Mam wrażenie, że nasza placówka świetnie spełnia swoją rolę wychowawczo-edukacyjną.