Zalety bycia informatykiem

13

Praca informatyka ma swoje wady i zalety, z którymi niemal każdy pracownik potrafi się pogodzić w mniejszym lub większym stopniu. Wszystko dlatego, że liczba i ważność zalet znacząco przekracza wady, które mogłyby skutecznie odstraszyć kogoś od zawodu informatyka. Skoro wielu młodych ludzi marzy o studiach na kierunku informatycznym i późniejszej pracy informatyka, coś musi być w tym zawodzie takiego, że przyciąga wszystkich mniej lub bardziej obytych z informatyką.

Do najważniejszych zalet związanych z pracą informatyka należy przede wszystkim fakt, że informatyka jest jedną z najbardziej rozwojowych branż dzisiejszych czasów, przez co rynek pracy dla informatyków, programistów i administratorów jest bardzo chłonny, bez względu na miasto czy czas. W niemal każdym większym mieście codziennie pojawiają się nowe miejsca pracy dla absolwentów informatyki, chętnie obsadzane zarówno tymi, którzy mogą się pochwalić długoletnim doświadczeniem, jak i tymi, którzy swoją pracę z informatyką dopiero zaczynają. Co więcej, kolejnym ważnym i pozytywnym aspektem zawodu informatyka jest to, że ci, którym udało się dostać pracę w branży informatycznej na pewno nie narzekają na swoje zarobki. Nawet jeśli początkowo ich pensja nie jest zbyt wysoka, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w ciągu kilku następnych lat zostanie ona zwiększona. Dużą zaletą zawodu informatyka jest też praca w systemie jednozmianowym przez osiem godzin dziennie pięć dni w tygodniu. Regulowany czas pracy, duża dostępność miejsc pracy oraz wysokie wynagrodzenie sprawiają, że zawód informatyka jest jednym z najlepszych na rynku pracy, informatyk Ruda Śląska.

    Luxoft

    małopolskie / Remote Poland

    26-10-2021

    Senior Business Analyst

    Take part in meetings with business representatives on regular basis discovering the business need to be addressed and information related to the product and project requirements Produce business requirements documents (BRD) based on outputs from...

    MOTOKARIERA S.C.

    mazowieckie / Warszawa

    26-10-2021

    Specjalista ds. analizy danych

    Zakres obowiązków: Współpraca z zespołami marketingu i sprzedaży w celu zapewnienia odpowiedniego modelu danych Wyodrębnianie danych do analizy, a następnie przeprowadzanie analiz - jakościowych i ilościowych Nadzorowanie jakości danych,...

    Playbook Engineering

    mazowieckie /

    26-10-2021

    Site Reliability Engineer [online recruitment]

    Salary - up to 18000 PLN We are looking for a passionate Site Reliability Engineer to join our platform team. Responsibilites: Maintenence and development of product infrastructure strategy Continuous Performance Management. Measuring performance and...